ÇËSHTJA E DETIT, PARTIA E LIRISË PYET RAMËN: KUSH ËSHTË GRUPI NEGOCIATOR

23/01 18:24
Credits to Apollon TV
ÇËSHTJA E DETIT, PARTIA E LIRISË PYET RAMËN: KUSH ËSHTË GRUPI NEGOCIATOR

Nënkryetari i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili në një komunikim për mediat ka deklaruar se interesat e Shqipërisë kanë dalë në pazar dhe se kryeministri Edi Rama nuk tregon të vërtetën lidhur me çështjen e detit. “Interesat e Shqipërisë kanë dalë në Pazar dhe kjo është bërë e qartë edhe nga ish-presidenti Meta dikur. Në 100 vitet e fundit kjo është një situatë e paprecedente. Rama nuk është interesuar të tregojë të vërtetën”, ka thënë Vasili.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.