CELIBASHI RRËZON KËRKESËN E PD, RIKONFIRMON NË DETYRË KREUN E BASHKISË SË MALLAKASTRËS

02/07 17:47
Credits to Apollon TV
CELIBASHI RRËZON KËRKESËN E PD, RIKONFIRMON NË DETYRË KREUN E BASHKISË SË MALLAKASTRËS

Kqz ka vendosur ditën e sotme të  lërë  në detyrë kreun e Bashkisë së Mallakastrës Qerim Ismailajn , duke rrëzuar kërkesën e Partisë Demokratike per shkarkimin  e tij  për shkak të dënimit në mungesë me tre vite burg në Greqi  që nuk e  kishte deklaruar në formularin e dekriminalizimit.  Sipas Celibashit Ismailaj  për veprën penale të rrahjes,  në Shqipëri do të ishte gjobitur dhe jo dënuar me burg ndaj  për këtë  shkak sipas tij nuk është në kushtët e ndalimit për të kandiduar.

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.