Brataj thirrje partive politike: Tregoni kujdes dhe zbatoni rregullat anti-Covid, edhe ata që kanë marrë vaksinën janë të rrezikuar

07/04 16:55
Credits to Apollon TV
Brataj thirrje partive politike: Tregoni kujdes dhe zbatoni rregullat anti-Covid, edhe ata që kanë marrë vaksinën janë të rrezikuar

Shefi i Urgjencës Kombëtare Skëndër Brataj u ka bërë thirrje partive politike që të zbatojnë rregullat anti-COVID gjatë fushatës elektorale.

Sipas Bratajt kujdes duhet të tregojnë edhe personat që kanë marrë vaksinën, pasi prapë janë të rrezikuar.

“Numri i vizitave për Covid ka rënë, nga 60% që ka patur Tirana, tani është afërsisht i njëjtë me atë të qarqeve të tjera. Edhe numri i të shtruarve në spitale është ulur. Listës së qyteteve që përmendëm herën e fundit janë shtuar 2 fshatrat e tjera. Duke parë që edhe pse indikatorët janë në rënie, përhapja e infeksionit në këto zona duhet të tregohen të kujdesshme, duhet të kenë parasysh që edhe pse kanë marrë vaksinën prapë janë të rrezikuar, sidomos partitë politike iu bëj thirrje të kenë kujdes dhe të zbatojnë  rregullat anti-Covid”,  u shpreh Brataj.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.