Brace mohon përfshirjen në tendera në Fier e Lushnje.

20/07 15:10
Credits to Apollon TV
Brace mohon përfshirjen në tendera në Fier e Lushnje.

Zëvendëskryeministri Erion Brace teksa ka folur në një interviste televizive për arrestimet e fundit nga Spak, për abuzimet me tendera dhe korrupsion mes të cilëve ishin dhe disa zyrtarë të Partisë Socialiste si Kryebashkiaku i Lushnjes, Fatos Tushe , i shkarkuar tashmë nga detyra dhe zv. ministrja e Brendshme, Rovena Voda. Brace tha se Partia Socialiste është distancuar nga këto raste , duke shtuar se ata duhet të përballen me ligjin si individë , ndërsa mohoi në mënyrë të prerë që të ketë patur komunikime apo të ketë ndërhyrë te zyrtarët për tendera.

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.