BORRELL KONFERENCË ME RAMËN: SHQIPËRIA KA TREGUAR FRYMËN EUROPIANE, PARTNER I BESUESHËM

16/03 17:37
Credits to Apollon TV
BORRELL KONFERENCË ME RAMËN: SHQIPËRIA KA TREGUAR FRYMËN EUROPIANE, PARTNER I BESUESHËM

Shefi i Diplomacisë së BE, Josep Borrell në konferencën për shtyp me kryeministrin Rama tha se Shqipëria ka treguar frymën europiane dhe se do janë gjithmonë në krah të vendit tonë.  Ky është moment kritik i të vërtetës dhe Shqipëria ka treguar frymën e vërtet europiane, duke vepruar plotësisht në përputhje me politikën e jashtme të BE, është shprehur ndër tëtjera Borrel

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.