BERISHA PARALAJMËRON PROTESTË NË DURRËS: QYTETI NUK DO MUND TA DORËZOJË KURRË PORTIN E TIJ

26/11 20:09
Credits to Apollon TV
BERISHA PARALAJMËRON PROTESTË NË DURRËS: QYTETI NUK DO MUND TA DORËZOJË KURRË PORTIN E TIJ

Kreu i partisë Demorkatike Sali Berisha njoftoi në një komunikim të drejtpërdrejtë me qytetarët në Facebook se do ndodhë një protestë para portit të Durrësit mes debateve dhe diskutimeve që kanë ndodhur së fundmi në lidhje me këtë projekt. Sipas Berishës porti është dhe ka qenë krenaria dhe simboli i qytetit të Durrësit, për të cilin tha se nuk do arrijë të kthehet kurrë në një pronë private të kryeministrit Edi Rama përmes projektit të cilin e cilësoi si ‘ogurzi’.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.