Atentat Shqiptarit në Bari të Italisë, qëllohet me 3 plumba 28-vjeçari

11/03 18:01
Credits to Apollon TV
Atentat Shqiptarit në Bari të Italisë, qëllohet me 3 plumba 28-vjeçari

Një atentat me armë zjarri ka ndodhur pasditen e sotme në Bari të Italisë, ku ka mbetur i vdekur 28 vjeçari shqiptar Santino Xhyra.

Ngjarja ka ndodhur në një banesë në rrugën Petrelli në zonën e Liberta-s, ku viktima u qëllua me 3 plumba në kraharor dhe bark.

28 vjeçari u dërgua menjëherë në spital, por nuk mundi t’i mbijetonte plagëve të marra, ndërkohë që identiteti i tij nuk bëhet ende i ditur.

Poliia ka shoqëruar disa persona dhe ka marrë në pyetje dhe stafin e spitalit për të zbuluar nëse kishin dijeni se cili ishte autori i ngjarjes.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.