Astrologia Meri Gjini zbulon horoskopin e javes 7-13 Dhjetor/ Kjo eshte shenja me FAT e javes

06/12 9:11
Credits to Apollon TV

Sipas astrologes Meri Gjini , shenjat qe do kene shume surpriza , nder te gjitha shenjat e horoskopit jane 9. Jo te gjitha ditet do te jene te njejta , do kete ulje-ngritjet e veta, por per te gjitha keto shenja data 14 Dhjetor do te jete me plot surpriza.

Dashi : Ne aspektin financiar cdo gje do te shkoje sic duhet, dhe nuk eshte i vetmi aspekt i cili do rezultoje mire per Dashet, edhe ana dashurore do keni shume ndryshime drastike , mos harroni nuk duhet te shmangni mundesite e mira qe ju jep jeta.

Demi : Viti 2020 ka qene teper i vesh tire per te gjitha shenjat , por pavaresisht te gjithave , edhe per Demet , data 14 Dhjetor do kete ndryshime te medha dhe shume suprirza. Mos harroni qe cdo gje te shkoje mire, menaxhoni shpenzimet dhe kujdesuni qe lidhja juaj te kete ecurine e duhur.

Binjakët: Shumë apo pak kanë mundësitë për të marrë një vendim me veten pa e shprehur dhe pa e shpallur me të tjerët deri nga data 14. Më pas deri në datën 20 do ta diskutojnë dhe shpresoj të jetë vendimi mirë sepse realisht i kanë të gjitha mundësitë të bëhen protagonist këtë muaj. E vetmja gjë që mund t’i shqetësojë realisht është shqetësimi për ndonjë mik apo ndonjë shok, apo një ngarkesë emocionale që vijnë ngë raportet miqësore. Gjithashtu kanë një vendim përsa i përket çështje praktike siç është puna. Në datën 14 kanë mundësinë të vendosin pikat mbi i për të marrë pozitivitetin që duan nga 2020. Unë pres 14 dhjetorin për binjakët, megjithatë ata do më marrin shumë inat se nuk e duan pjesën e durimit

Gaforrja: Dilema kryesore e gaforres për muajin dhjetor është për bashkëpunëtorët dhe për të zgjidhur detyrimet ekonomike. Gaforrja do të ndihet keq në fund të muajit nëse e tepron, ose nëse nuk vendos një listë ekzakte prioritetet ekonomike. Pra t’i shkruaj që ti ketë përpara syve. Me çështjen e profesionit nuk e di se si rrjedh, po di që më datën14 15 të dhjetorit do të jetë shumë e mirë.

Luani: Dashje pa dashje do të jenë në qendër të vëmendjes për mirë, që të udhëzosh edhe njerëzit me të cilët bashkëpunon. Pra e gjen veten luani me këtë hënë të plotë, për tu ndjerë i fuqishëm, i zgjuar, po njëkohësisht i gjerë në pjesën e zemrës se ka mundësi të japi dhe të bëjë. Deri në datën 14 shija do të jetë shumë e mirë. Shumë pak ankth vetëm në ditët e fundit, vetëm nga ndjesitë sesa nga realiteti.

Virgjërësha:Janë të vendosur të vazhdojnë rrugëtimin e strukturimit të çeshtjeve të karrierës. Do rekomandoja të bëjnë një pauzë nga data 14 deri në 22 të dhjetorit tek pjesa e ristrukturimeve të cështjeve të tyre profesionale, kanë të gjithë mundësitë që pjesën e parë ta shijojnë mirë, kanë venusin me vete dhe do të bëjë ky venus të ndihen më të fortë fizikisht, të mencur apo të kontrolluar emocionalisht në krahasim me të tjerët dhe do të kenë ndjesinë qe të merren dhe pak me veten. Mirë do të bëjnë sidomos me ushqimin në javën e fundit të dhjetorit.

Peshorja:U është larguar mërkuri por do të kthehet përsëri në të kumdërt të fund të dhjetorit. Duke bërë që disa funksionime në raportet emocionale me të cilin dhe fillojnë dhe mbarojnë është sikur do të përcaktojë muajin, por dita e parë dhe e fundit të muajit mund të duket sikur i dedikohet jetës personale, që do të kufizojë pjesën e bashkëpunëtorëve dhe punës, pra mërkuri do të bëjë të mundur që të jenë protagonist për cështje praktike. Pavarëisht shijes në mendjen e tyre, në fakt jo thelbi është të pozicionohen siç duhet profesionalisht per te qene te gatshëm për ndryshime qe do të sjellë universi nga 2 dhjetori ne vazhdimesi. Do ta gjejnë veten ne peridhën shumë aktive dhe me rol te rendësishëm, deri në 17 duke nisur nga e nesërmja do te mbyllin çdo lloj detyrimi nga 4 vjecari i fundit.

Akrepi:Mendojnë se kanë nje strukture te qendrueshme megjithate ketu te mos besojne shumë qe te mbrojne veten e tyre nga zhgenjimet, nga shtyrjet apo gjerat jo gjithmone ate sigurinë qe ne mendojne. Ka luhatje kohore apo shtyrje apo zhvendosje te gjerave që ta mendojne se i kane te sigurta kjo sjell luhatje por pak nervozizëm dhe me Marsin në shtepinë e vet do të bëjë qe të ndihen pak nervoz. Kjo ka reaksion jo shumë pozitiv ne raportet personale balle perballe me henen e plotë diten e fundit të muajit, t’i marrin me lehtshëm dhe jo çdo gjë të sigurt për veten.

Shigjetari:E nisin me pasionet e medha me deshira për të perjetuar emocione dhe kjo është gjendja qe kane deri nga data 14. Deri ne fund do te fokusohen në organizimin e axhendes se tyre. Rreth datës 20, dy dite perpara dhe pas eshte nje javë qe do te rezlutoje shumë produktive me lekun e tyre ndërkohë me pjesën e partnerit t’i mbyllin problemet ne kete peridhë se dimer eshte dhe kane nevojë për ta.

Bricjapi: Do të ndiheni shumë të dedikuar ndaj gjërave nesër. Do të përfundoni të gjitha punët e grumbulluara. Përfundimi do t’iu japë një sens të këndshëm përgjegjësie dhe kjo do të vërehet nga njerëzit që kanë rëndësi për ju. Rezultati është se ju do të merrni shumë vlerësime si në shtëpi ashtu dhe në punë.

Ujori: Keni një aftësi të madhe për të bërë njerëzit për vete nesër. Do të impresiononi të gjithë ata që ju rrethojnë. Do të fitoni admirimin e njerëzve rrotull jush. Përfitoni nga kjo periudhë dhe bëni miq të rinj.

Peshqit: Familja do t’iu ndalojë disa gjëra, me shumë mundësi për shkak të problemeve me disa të afërm. Kjo për të zgjatur shumë pak, por do të ndikojë pak. Nesër do të shpenzoni para duke blerë gjëra me vlerë.

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.