Asgjesohen 53 bime narkotike ne Bulqize!

01/09 16:21
Credits to Apollon TV
Asgjesohen 53 bime narkotike ne Bulqize!

Policia e Bulqizès ka asgjesuar 53 bime narkotike kanabis që u gjeten te kultivuara ne nje zone pyjore te fshatit Ternove.

Kontrollet u kryen ne kuader te operacionin “Kreshta te pastra”, ndèrsa nisi procedimi penal pèr shpèrdorim te detyres, per kryetarin e fshatit Ternove 62 vjegarin N. Z., dhe inspektorin e sherbimit pyjor ne kète zone, 59 vjeçarin A. M., pèr vepren penale “Shpèrdorimi i detyres”.

Ndërkohe, policia nuk ka asnje gjurme te kultivuesve se bimès narkotike.

Sherbimet e Komisariatit te Policise Bulqize dhe strukturat hetimore te krimeve ne volum ne DVP Diber, kane vijuar kontrollet me sherbime nga toka de me dron nga ajri, kunder kultivimit te bimève narkotike.

Operacioni policor antikanabis i koduar “Kreshta te pastra”, vijon.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorise se pare të Shkalles

Pare te Juridiksionit te Dibres se Pergjithshme, pèr te metejshme.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.