Arrest me burg per te dyshuarin e plagosjes ne Roskovec ku u tentua te grabitej nje banese

13/02 11:25
Credits to Apollon TV
Arrest me burg per te dyshuarin e plagosjes ne Roskovec ku u tentua te grabitej nje banese

Ne oren 10.00 ka mberritur ne gjykaten e shkalles se pare ne Fier njeri prej autoreve te grabitjes qe mbeti ne tentative te baneses se Arben Çepeles ne qytetin e Roskovecit .Elis Bushi i arrestuar nga policia si nje prej autoreve te dyshuar te kesaj ngjarje ka dale sot para togave te zeza
Ngjarja ndodhi disa dite me pare ne banesen e 57 vjecarit ku mbeti i plagosur kusheriri i pronarit te shtepise Arben Cepele 47-vjec .


Gjyqtare e ceshtjes Erlanda Aga e cila pasi ka degjuar palet , akuzen dhe mbrojten ka vendosur masen e sigurise arrest me burg .

Nderkohe Avokati i ceshtjes Safet Haxhia eshte shprehur se personi qe akuzohet nuk eshte autor i kesaj ngjarje pasi eshte ngaterruar


Sipas avokatit Nuk ka prova qe ta akuzojne shtetasin Elis Bushi per tentative grabitje dhe pjesmarrjen ne aktin qe coi ne plagosje me arme.Avokati eshte shprehur nuk ka ate veshje qe ata pretendojne pasi eshte fiksuar nga kamerat.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.