Alarm për bombë/ Policia evakuon me shpejtësi parlamentin Holandez

25/03 20:29
Credits to Apollon TV
Alarm për bombë/ Policia evakuon me shpejtësi parlamentin Holandez

Një kërcënim për bombë që çoi në evakuimin e ndërtesave parlamentare dhe zonës përreth në Hagë këtë të enjte.

Mirëpo, vetë policia holandeze njoftoi më vonë se kishte qenë një alarm i rremë, tha të enjten media në Holandë.

Më herët, policia e Hagës tha në një deklaratë në Tëitter se po hetonin skenën e ngjarjes ku dyshohet vendosja e një bombe.

Sidoqoftë, në një përditësim të mëvonshëm, policia tha se hetimi kishte përfunduar dhe asgjë nuk u gjet.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.