AKTUALITETLAJMET KRYESORE I dënuar për shitje droge dhe armëmbajtje pa leje, KUSH është 38-vjeçari që i bënë ATENTAT në Vlorë, subjekt i OFL-së

30/05 11:20
Credits to Apollon TV
AKTUALITETLAJMET KRYESORE I dënuar për shitje droge dhe armëmbajtje pa leje, KUSH është 38-vjeçari që i bënë ATENTAT në Vlorë, subjekt i OFL-së

Edison Begaj është 38-vjeçari që mbrëmjen e djeshme ka mbetur i plagosur në Kaninë të Vlorës, pas një atentati që i është bërë.

38-vjeçarit i është bërë pritë para banesës ku është qëlluar me breshëri plumbash. Ai ka marrë katër plumba në këmbë. Begaj ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Policia po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes dhe identifikimin e autorëve.

Por kush është Edison Begaj?

Edison Begaj është një emër i njohur për policinëm e Vorës.

Ai ka qenë i dënuar në 2010 me 7 vite e 6 muaj burg për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e municioneve luftarake”.

38-vjeçari është edhe subjekt i OFL-së. Atij më 18 maj 2020 OFL i ka kërkuar të justifikojë pasurinë.

“Edison Begaj, banues në Vlorë, i cili rezulton të jetë subjekt i Aktit Normativ, pasi Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda Tiranë e ka dënuar përfundimisht me 7 vite e 6 muaj burgim, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e municioneve luftarake” thuhej në njoftimin e OFL-së pak muaj më parë.

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.