Aktivistet bejne thirrje nga qyteti i Fierit ndaj qeverise qe te anuloje koncesionin e rruges Milot-Fier.

01/12 13:37
Credits to Apollon TV
Aktivistet  bejne thirrje nga qyteti i Fierit ndaj qeverise qe te anuloje koncesionin e rruges Milot-Fier.

Aktivistet me ne krye Aulon Kalane kane bere thirrje nga qyteti Fierit ndaj qeverise qe te anuloje koncesionin e rruges Milot-Fier.


Me pankarta ne duar ata u vendosen ne pjesen fundore te kesaj rruge tek rrethrrotullimi i Vives pikerisht ne 5 mujorin e hapjes se tenderit nga qeveria.


Ata u shprehen se kt koncesion eshte vjedhja me e madhe e kesaj qeverie me vlere 1.4 mld euro.
Kalaja u shpreh se transparenca mungon dhe nuk duhet te quhet si rruga e florinjte pasi pretendohet te paguhet nga taksat e shqiptareve.

 Levizja per te anulluar kete padrejtesi ka nisur me 1 gusht dhe thirrja e tyre per te kundershtuar kete do vijoj nga qyteti ne qytet.

Nga Fieri kerkojne te anulohet koncesioni i rruges Milot-Fier dhe te gjitha keto shpenzime dhe para te shkojne per shpenzimet e qytetarve qe jane prekur nga pandemia.
Kalaja u shpreh se po bejne gati nje dosje per ne Spak .

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.