Aksident tragjik, makina përplas për VDEKJE vajzën 7-vjeçare

26/02 12:51
Credits to Apollon TV
Aksident tragjik, makina përplas për VDEKJE vajzën 7-vjeçare

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Vlorë-Peshkëpi ku një automjet ka përplasur një vajzë të mitur.

Sipas njoftimit të policisë, 7-vjeçarja ka ndërruar jetë pas aksidentit.

Drejtuesi i mjetit me iniciale E. Sh. është shoqëruar për në komisariat.

Njoftimi i policisë:

Në aksin rrugor Vlorë-Peshkëpi, mjeti me drejtues shtetasin E. Sh., ka aksidentuar shtetasen e mitur me iniciale A. C., 7 vjeçe, e cila për pasojë ka ndërruar jetë.

Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Vlorë, për veprime të mëtejshme.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.