Aksident i rëndë në Peqin/ Përplasen dy automjete, raportohet për tre të plagosur

21/02 18:14
Credits to Apollon TV
Aksident i rëndë në Peqin/ Përplasen dy automjete, raportohet për tre të plagosur
foto ilustruese

Një aksident i rëndë është regjistruar mbrëmjen e kësaj të diele në Peqin. Dy automjete janë përplasur me njëra-tjetrën dhe për pasojë kanë mbetur të plagosur tre persona.

Burime për faxweb bëjnë me dije se në aksident është përfshirë një automjet i tipit ‘Mercedes-Benz’ dhe një furistradë ‘Hyundai’.

Raportohet se të plagosurit po transportohen me autoambulancë drejt spitalit të Elbasanit. Ndërsa shkak i aksidentit dyshohet se është shpejtësia jashtë normave të lejuara.

Ndërkohë në vendngjarje ndodhet policia dhe grupi hetimor të cilët po punojnë për zbardhjen e plotë të aksidentit.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.