Aksident i rende me pasoje vdekje ne aksin Pushimi shoferit – Divjake, automjeti perplas motorrin.

08/03 14:56
Credits to Apollon TV
Aksident i rende me pasoje vdekje ne aksin Pushimi shoferit – Divjake, automjeti perplas motorrin.

Lushnjë
Informacion paraprak

Sot rreth orës 15:10, në aksin rrugor Lushnjë-Divjakë, në vendin e quajtur “Ura e Gradishtës”, shtetasi A. S., 51 vjeç, banues në Spolat, Lushnjë, duke drejtuar automjetin tip “Benz” është përplasur me motomjetin tip “Lifan”.

Si pasojë e përplasjes është dëmtuar drejtuesi i motomjetit dhe pasagjeri në motomjet,
I. Ç., 21 vjeç, banues në Korije, Gradishtë.
J. B., 21 vjeç, banues në Gradishtë, të cilët kanë ndërruar jetë.

Është shoqëruar drejtuesi i automjetit dhe po kryhen veprimet procedurale.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.