“8 mijë vaksina Pfizer mbërrijnë në Tiranë”, Delegacioni i BE-së: 150 mijë doza të tjera do t’i dorëzohen Shqipërisë deri në fund të gushtit

20/07 11:54
Credits to Apollon TV
“8 mijë vaksina Pfizer mbërrijnë në Tiranë”, Delegacioni i BE-së: 150 mijë doza të tjera do t’i dorëzohen Shqipërisë deri në fund të gushtit

8000 doza të vaksinës Pfizer të financuara nga Bashkimi Evropian kanë mbërritur mbrëmjen e djeshme në Tiranë.

Ka qenë Delegacioni i BE-së të cilët  përmes një statusi në rrjetet sociale kanë  bërë të ditur se edhe 150 mijë doza të tjera të do të mbërrijnë në Shqipëri deri në fund të muajit Gusht për të rritur përpjekjet për imunizimin e popullatës.

“Një tjetër dërgesë me më shumë se 8000 vaksina të financuara nga BioNTech/Pfizer anti Covidarrtën mbrëmë në Tiranë. Gati 150 mijë doza janë financuar nga Bashkimi Evropian dhe do ti dorëzohen Shqipërisë deri në fund të Gushtit për të rritur përpjekjet për imunizimit të vendit”, shkruan ai.

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.