“6 mijë fëmijë të lindur jashtë, por regjistruar në Shqipëri”, Manastirliu: Kanë përfituar bonusin e bebes, si çdo fëmijë i lindur këtu

17/07 12:18
Credits to Apollon TV
“6 mijë fëmijë të lindur jashtë, por regjistruar në Shqipëri”, Manastirliu: Kanë përfituar bonusin e bebes, si çdo fëmijë i lindur këtu

6 mijë fëmijë kanë lindur jashtë vendit në 6 muajt e parë të vitit 2021 dhe janë regjistruar në Shqipëri.

Lajmin e mirë e bën me dije ministria e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu. Ajo shkruan se edhe pse kanë lindur jashtë bebet janë regjistruar në Shqipëri dhe kanë përfituar dhe bonusin e bebes.

“😇 6 mijë fëmijë të lindur jashtë vendit në gjysmën e parë të vitit, të regjistruar në vendin amë 🇦🇱, kanë përfituar bonusin e bebes, njësoj si çdo fëmijë i lindur në Shqipëri, falë programit universal për mbështetjen e çdo të porsalinduri🙌🏼” shkruan Manastirliu.

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.