3 humbje jete nga Covid19 ne 24 oret e fundit ne Fier, shkon ne 1443 numri infektimeve

04/12 15:58
Credits to Apollon TV

Sipas te dhenave te fundit jane rregjistruar 3 humbje jete ne Fier nga Covid 19 nderkohe qe jane vetem 3 persona te prekur qe i jane shtuar listes se infektimeve duke e cuar ne total numrin e tyre ne 1443 persona.Me Covid kane rezultuar ne diten e sotme edhe 6 persona ne Mallakaster.

Fieri vijon te jete ne qarqet me numrin me te larte te infektuarve pas kryeqytetit cka tregon per shifra te larta te perhapjes se virusit.

Numri i infektimeve nga covid arrin deri tani ne 1443 persona.Ne listen e te prekurve e perbejne me se shumti pensionist dhe te papune dhe pothuaj nga te gjitha institucionet si dhe bluza te bardha , mjek ,infermier , mesues, punonjes te policise edukatore ne kopshte e cerdhe dhe nxenes shkollash

Shpërndaje

TË NGJASHME

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.